Yurt Partisi Genel Başkanı
Sadettin TANTAN
E-mail Kayıt
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
 
 
 
22 Nisan 2020 Çarşamba

23 Nisan

Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramımız

Vatan topraklarının işgal altında kaldığı bir dönemde ülkenin zafer yolunu çizen Kurucu Meclis bu sene 100’üncü yılını yaşıyor. Yüce Meclis; memleket menfaatlerini koruyarak o dönemdeki emperyal güçler, nam-ı diğer "7 düvel"le savaşmış, kahraman Türk halkının düşünce mekanizması olmuş, vatanı emperyalist güçlerden kurtarmıştır.
 
Bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir siyasi iradenin kendi ve yandaşlarının ve Türkiye’yi bölmek isteyen örgütlerin çıkarları uğruna kurucu felsefeden uzaklaştırılmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi işlevini kaybederek adeta kimliksiz bir siyasete tutsak edilmiştir. 
 
Tüm dünyayı saran koronavirüs tehtidi nedeniyle 100’üncü yılımızı hep birlikte kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk milletinin evlatları bu süreçte dahi Türk kimliğini ve kültürünü yok etmeye çalışan bu siyasi iradeye karşı 100 yıl önceki kurucu felsefe ruhu ile bağımsızık mücadelesini tekrardan yeşertmelidir. Muhtaç olduğu kudret, ulu önderin dediği gibi damarlarındaki asil kanda mevcuttur.