Yurt Partisi Genel Başkanı
Sadettin TANTAN
E-mail Kayıt
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
 
 
 
13 Mart 2018 Salı

"Koltuk için her şeyi yapıyorlar"

İktidarın kendisini ayakta tutmak için her türlü gücü kullanacağının anlaşıldığını belirten

 Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, AKP'nin halkı kendisine oy veren bir köle gibi görmek istediğini öne sürdü.

Türkiye'nin iktidarın halkın iradesinin değil, kendi iradesinin devam etmesini arzu ettiği bir dönemle karşı karşıya olduğunu ifade eden Tantan, "TBMM Genel Kurulu'na gönderdikleri teklif de bunu gösteriyor. Halkın iradesinin iktidara taşınmasını istemiyor. Özellikle küresel sermayenin tehdidi altında olduğunu gösteriyor" dedi.

 AKP, iktidarda tutunabilmek için devletin maddi, kurumsal, lojistik imkanlarını kullanıyor, her şeyi seçimi kazanmak üzere kurguluyor.

Halkın siyasetten kopmaya başladığını, muhalefetin de halka cevap veremediğini ve çözümü siyasetten beklemediğini ortaya koyduğunu dile getiren Sadettin Tantan, şöyle devam etti: "Muhalefet ülkeyi yönetecek bir heyecan yaratmıyor, halk da bunu görüyor. Devletin gücünü elinde tutan iktidarın gerçek dışı söylemleri de bitti. AKP ülkeyi bugüne kadar hiç yönetemedi zaten. AKP taşeronluk yapıyordu, taşeronluğu artık taşıyamaz oldu. Halka söyleyecek bir şeyi kalmadığı için farklı gündemlerle esas gündemi gözlerden uzak tutmak istiyor. Her gün farklı bir gündem yaratıyor." Tantan, iktidarı kaybetme korkusundan dolayı AKP'nin kafasının karışık olduğunu, uyguladığı politikalarla Türkiye'yi çökerttiğini, kendilerini kurtarmak için uğraştıklarını da ifade etti. Tantan, AKP'nin, iktidarda tutunabilmek için devletin maddi, kurumsal, lojistik imkanlarını seçimi kazanmak üzere kurguladığını, her şeyi seçimi kazanmak için yaptığını söyledi.

 Afrin operasyonunda NATO'yu temsil eden ülkelerin şemsiyesi altında mı Kürt devleti kurulacak? Türk askeri niçin orada, bunun için mi?

Sadettin Tantan, Türkiye'nin bölge ülkelerine yön vermesi gerekirken, gücünü kullanamadığı için sürekli tehdit altında kaldığını belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "NATO nerede?" söylemi için şöyle konuştu: "2006 yılında dönemin başbakanı, 'NATO, Kuzey Irak'a gelsin' demişti. Bunu unutmayalım. Almanya Marshall Vakfı Başkanı, 'NATO, Kuzey Irak'a yerleşsin' dedi. Bunları neden söylediler? Çünkü Türkiye, PKK'yı ortadan kaldırıyordu. Şimdi ne oldu da 'NATO gelsin' diyoruz. Bizim her 2 cephede hareket etme kabiliyetimiz var derken, neden NATO'nun gündeme neden getirildiği anlaşılamıyor. NATO, zaten küresel sermayenin gücü gibi de hareket ediyor. NATO, konsept değiştirip, kendine göre yeni alanlar açarak, faaliyetler gerçekleştiriyor. Tüm bunların ışığında NATO çağrısını nasıl okumamız gerekiyor, bunun açıklığa kavuşması gerekmez mi?" NATO'yu Suriye'de çağırmanın hiçbir anlamı olmadığını belirten Sadettin Tantan, sözlerine şöyle devam etti: "NATO kimlerden oluşuyor peki? O zaman tüm bunlar ışığında nasıl okuyacağız, bilmediğimiz bir şeyler mi var? NATO'nun silahlı güç olarak ikinci büyük gücüyüz, neden NATO'yu çağırıyoruz? Afrin operasyonunda NATO'yu temsil eden ülkelerin şemsiyesi altında mı Kürt devleti kurulacak? Türk askeri ne amaçla orada, bunun için mi oradayız? Bu soruları sorulmayacak mı? Neden Afrin'e operasyon yapıyoruz?"

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/koltuk-icin-her-seyi-yapiyorlar-186595h.htm