Yurt Partisi Genel Başkanı
Sadettin TANTAN
E-mail Kayıt
Adınız Soyadınız
E-Mail Adresiniz
 
 
 
27 Şubat 2018 Salı

Yurt Partisi Genel Başkanı Tantan, siyasetteki ittifak arayışlarını eleştirerek,

"3 Kasım 2002 yılında Türkiye'deki 50 yıllık siyaset süreci tasfiye edilmişti. Önümüzdeki süreçte de bu kirli ve kimliksiz siyaset tasfiye olacak" açıklamasında bulundu.

 Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, siyasetteki ittifak arayışlarını eleştirerek, "Türkiye'de siyasetin iflas ettiği bir gerçek. 3 Kasım 2002 yılında Türkiye'deki 50 yıllık siyaset süreci tasfiye edilmişti. Önümüzdeki süreçte de bu kirli ve kimliksiz siyaset tasfiye olacak. Bu açık ve net görünüyor" dedi. Kirli ve kimliksiz kadroların ülkeyi değil, kendilerini kurtarmak peşinde olduklarını söyleyen Tantan, "3 Kasım 2002 seçiminin ardından yeni bir siyasi yapı TBMM'ye geldi. Bu yapı da maalesef Türkiye'yi tasfiye süreci ile karşı karşıya bıraktı. Türkiye büyük risklerle karşı karşıya kaldı. Halk da bunu gördü. Bunun için de önümüzdeki seçim sürecine giderken onun da tasfiyesini göreceğiz" diye konuştu. Bölgemizde ve havzamızda kıta eksenli çok büyük paylaşım ve egemenlik mücadeleleri olduğunu bildiren Tantan sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye çok büyük bir gücü olmasına rağmen, kirli ve kimliksiz kadrolardan dolayı kullanamıyor. Aslında Türkiye'nin elindeki kozlar geçerli. PKK, PYD, IŞİD, YPG gibi yapılara baktığımız zaman NATO ülkelerinin destek vermesi sonucunda Türkiye diplomatik anlamda destekleyenleri sıkıştırabilir. Böyle bir fırsatı var ama sıkıştıramıyor ne hikmetse. Gücünü hukuk ve diplomatik zeminde kullanabilmesi için kendi devlet hafızasını, uluslararası hafızayı da dikkate alarak büyük mücadele projesini hazırlaması gerekiyor. İktidar ve yandaşları da sırf milletvekili olabilmek için ittifak projeleriyle canhıraş uğraşıyorlar."

Siyasi hesap içinde olanların ülkeyi ve halkı düşünmediklerinin ortaya çıktığını belirten Tantan, "Kolluk ve güvenlik güçleri can pahasına terörle mücadele ediyor. Bu taraf ise matematik derdine düşmüş oy hesabı içinde" şeklinde konuştu. Halkın beklentisinin ve gündeminin farklı, bu iş içinde olanların beklentisi ve gündeminin ise çok farklı olduğuna vurgu yapan Tantan şunları kaydetti: "TSK ve kolluk güçleri terörle mücadeleyi üzerine aldı ve desteklenecek bir mücadele veriyorlar. Bu bölgede ve Doğu Akdeniz havzasındaki kavga, hidro karbon yatakları, doğal gaz ve petrol yatakları, enerji kaynaklarını kim paylaşacak, nasıl paylaşacak? Fırat'ın doğusunda aynı şekilde. Özellikle Musul-Kerkük ve oradaki paylaşımlar ayrı. Körfez ülkelerindeki kaynaklar Akdeniz'e akıtılarak pazarlanacak. Türkiye kendi geçmiş kimliğinden, bölge ve havza kimliğinden bu paylaşımlardan daha büyük pay alması gerekirken dışlanmış durumda."

Batılı küresel güçlerle mücadelede iktidarın halkı arkasına alması gerektiğine dikkat çeken Tantan, "İktidar yetkilileri isimler üzerinden milleti aldatmamalı. PKK-YPG ve PYD'nin mali ve ekonomik gücü ortadan kaldırılmalı. ABD sadece silah yardımımı yapıyor? ABD kendi kuracağı üslere de silahlar ve özel savaş orduları getiriyor. Türkiye, PKK- PYD-IŞİD terör örgütlerinin ya da başka terör örgütlerinin mal varlıklarına el koyabilir. Neden koyamıyor? Terörle mücadele ettiğimiz yerde tünellerde bir sürü kolonlar çıkıyor. Peki, bunların demiri ve çimentosu uzaydan mı geldi? Nereden gitti bunlar? Burada samimi olması gerekir iktidarın" dedi. Sadettin Tantan, iktidarın milleti ve ülkeyi düşünüyorsa yandaş medyasında milleti bıktıran yalan yanlış bilgilerle yayın yapma anlayışından vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi.

OSMANLIYI YIKANLAR YİNE DEVREDE

Sadettin Tantan, Osmanlı devletinin yıkılmasında, çözülmesinde kullanılan sistemin devrede olduğuna işaret etti. Tantan, şöyle devam etti: "Türkiye'de gerek kimlik bakımından yani bölmek isteyen, misyoner okullaşmasının getirdiği parçalanmışlık var. Bulgaristan'dan başlayıp Osmanlı coğrafyasının her tarafına yayılan silahsız bir şekilde batılı güçlerin desteğini alarak Osmanlı devletinden koparılması gibi bir süreç var. Bugünde maalesef ülkenin içindeki misyonerler Türkiye'yi parçalıyor. Eğitim sistemini yok ettiler. Ülkeyi yönetecek insan değil, iktidarları ayakta tutacak köle sistemine yönelik bir içerik var sistemde. Mezhepsel açıdan baktığınız zaman, geçmişten bugüne İngiliz ve diğer istihbarat teşkilatlarının İslam coğrafyasında örgütlediği yapıların hareket halinde olduğunu ve Türkiye'nin de bu tuzak içinde olduğunu görüyoruz." Türkiye'nin içeriden ve dışarıdan tehdit edildiğini ve Türkiye'nin gücünü kullanmasının engellendiğini ifade eden Tantan, "İktidar ve muhalefet arşiv bakımından tutsak. Burada Salih Müslim'e özel uçak gönderiyorduk. Ağabeysinin Gaziantep'te üniversitesi olduğunu herkes biliyor. Türkiye bu coğrafyadaki kullanması gereken yapıları, kendisi taşeronluk yaparak emperyal güçlere kaptırdı" şeklinde konuştu.